Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality, hlášení, oznámení a zprávy z obce > Aktuality > Povinné čipování psů

Povinné čipování psůDatum konání:
10.10.2019

Vážení spoluobčané,

V souvislosti s novelizací veterinárního zákona č.302/2017 Sb. kterým byl novelizován stávající veterinární zákon, č. 166/1999 Sb., o veterinární péči, v platném znění kde s účinností od 1.1.2020 je povinnost čipování všech psů, Vám MVDr. Karel Přikryl nabízí čipování psů v naší obci.

Žádost o čipování psa si můžete vyzvednout na OÚ Bystrovany nebo stáhnout na www.bystrovany.cz v sekci - Život v obci - Aktuality – Povinné čipování psů - do konce října 2019.
Doma si žádost vyplníte a při čipování Vám bude doplněno číslo čipu a datum čipování.
Cena čipování včetně registrace je 500,- Kč.

Informaci o datu čipování Vám sdělíme po domluvě s MVDr. Karlem Přikrylem

Povinné čipování psů
27.6.2019
Poslední novela veterinárního zákona přinesla zásadní změnu pro chovatele psů. A to povinnost čipování všech psů s účinností od 1.1.2020. Tato povinnost se netýká psů, kteří byli označeni tetováním před 3.červencem 2011. Povinnost čipování je provázána s platností vakcinace proti vzteklině. Pokud tedy pes nebude k 1.1.2020 načipován, nemůže být z pohledu zákona očkován.

Navíc od 1.1.2020 bude na každého nenačipovaného psa nahlíženo jako na psa nenaočkovaného proti vzteklině a to i v případě, když má pes v očkovacím průkaze záznam o provedeném očkování. Jinými slovy, od toho data nebude očkování proti vzteklině u neočipovaných psů úředně platné, což může činit chovatelům zvířat problémy v případě poranění člověka psem.

Čipování psů.pdf

Žádost o čipování psa.pdf