Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality, hlášení, oznámení a zprávy z obce > Aktuality > Aktuality archiv

Aktuality archiv


Štítky:

Charitní pečovatelská služba ve Velké Bystřici a okolních obcích

Datum konání: 30. 11. 2011

Charitní pečovatelská služba ve Velké Bystřici a okolních obcích
Už to budou dva roky, co zahájila svoji činnost Charitní pečovatelská služba, která má své zázemí na faře ve Velká Bystřice, kde se nachází zázemí pro pracovníky v rekonstruovaných prostorách fary na Křížkovského ulici 38. Odtud vyráží do terénu pečovatelky či koordinátorka a zajišťují péči o klienty ve Velké Bystřici, Samotiškách, Svésedlicích, Přáslavicích, Bystrovanech, Bukovanech, Mrsklesích, Hlubočkách, Dolanech, Bělkovicích, Toveři a v Daskabátu.

Naše služba nabízí pomocnou ruku i srdce zejména seniorům, ale i ostatním dospělým lidem se zdravotním postižením, kteří vzhledem ke svému věku, nemoci či postižení potřebují pomoc jiné osoby, tak, aby mohli důstojně žít ve svém domácím prostředí. Dále se snaží zachovávat jejich sociální vazby, podporovat jejich běžný způsob života a dodávat psychickou či duchovní podporu v jejich aktuální životní situaci.

Největší zájem ze strany uživatelů a jejich rodinných příslušníků je o pomoc při osobní hygieně, přípravě a podávání stravy, úklidu domácnosti a o různé pochůzky např. vyzvedávání léků.
Nově zjišťujeme, zda by naši klienti měli zájem využívat služeb dobrovolníků Charity. Tyto služby jsou bezplatné a jedná se např. o předčítání, společenské hry, vycházky, atd..
Nabízíme také základní sociální poradenství: informace o kompenzačních pomůckách a o úpravách bytových podmínek pro tělesně handicapované; poradenství pro dospělé, kteří se vzhledem ke své nemoci ocitli v situaci, se kterou si neví rady a potřebovali by získat informace, jaké jsou možnosti pomoci; poradenství, které se týká zdravotního postižení vyžadujícího odbornou péči a následné nasměrování k organizacím, které ji zajišťují.
Pro potřeby uživatelů jsme k dispozici v pracovní dny od 7:00 do 15:30 hodin. Mimo tuto dobu jsou jednotlivé pečovatelské návštěvy poskytovány po vzájemné dohodě, nejpozději však do 20:00 hodin. O víkendu a ve státní svátky je služba poskytována taktéž po vzájemné dohodě, maximální doba návštěvy může být 1,5 hodiny.

Naším cílem je především poskytování kvalitní péče, tak, aby byli uživatelé spokojeni a mohli zůstat co nejdéle ve své domácnosti, v kruhu své rodiny, v prostředí, na které jsou zvyklí.

Kontaktní osobou pro podání podrobnějších informací o pečovatelské službě a pro její zavedení je koordinátorka a sociální pracovnice Mgr. Alena Pírková, tel. 734 435 073.
Více informací můžete najít na www.olomouc.charita.cz/socialni-sluzby-STHVýstava prací dětí z výtvarného kroužku

Datum konání: 24. 11. 2011

Občanské sdružení JEDEN ZA DRUHÝM srdečně zve všechny na adventní výstavu prací dětí z výtvarného kroužku. Výstava se koná v neděli, 27.11.2011 v zasedací místnosti obecního úřadu a přístupná bude v době od 10:00 do 20:00. Na výstavě si můžete prohlédnout i dřevěnou plastiku z kmene lípy, která dlouhé roky rostla u bystrovanské školy a takto se alespoň symbolicky na jeden den vrací "domů".Seminář uměleckého vykrajování ovoce a zeleniny.

Vykrajování 18.11.2011 002.jpg
Seminář se konal 18.11.2011

Vykrajování 18.11.2011 004.jpg
Vykrajování 18.11.2011 008.jpg
Vykrajování 18.11.2011 007.jpgHasiči informují před topnou sezónou

informace.pdfKontrola a čištění komínů a kontrola plynových spotřebičů

kominik_0001.pdfUpozornění k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů.

energetika_0001.pdfFotografický kroužek pro děti a mládež

Občanské sdružení Jeden za druhým připravuje otevřeni fotografického kroužku pro děti a mládež.
Bližší informace jsou uvedeny na stránkách sdružení www.jedenzadruhym.cz, kde se mohou zájemci přihlásit.Sběrný dvůr Přáslavice

sberny dvur- cenik.pdfHasiči informují

zari.pdfRevize komínů

Firma Komíny Žák nabízí kominické služby. Dle nařízení vlády č. 91/2010 provádí kontroly spalinových cest. Cena za jednu revizní zprávu činí 350,- Kč.
Revizní zprávu řádně zpracují na počítači a pošlou poštou. Firma je členem společenstva kominíků ČR.
Nabízí i další služby v oboru, více na stránkách www.kominy-olomouc.sweb.cz.
KONTAKT:
Žák Jiří - Komíny Žák IČ: 452 32 873
Libušina 71, Olomouc
tel: 777 149 031